DVP-740. Зварювальний апарат для оптичного волокна (fusion splicer)
У вас зламався апарат для зварювання оптоволокна? Ми допоможемо! А може навіть уже допомогли і ви тепер зможете самостійно усунути несправність?
Сьогодні на ремонт прибув Ф'южн сплайсер (зварювальний апарат). Не аби-який, а для оптичного волокна. Так, того, яке постачає Інтернет у велику кількість домівок та офісів сьогодні. Ця стаття буде досить короткою, оскільки фоткати не було часу. Адже замовлення термінове - монтажник спішить на наступний виклик. І йому негайно потрібен цей апарат. Але декілька кадрів зробив, бо самому дуже цікаво, і вам хочеться показати.
Суть проблеми: На дисплей виводиться зображення із двох відеокамер, які є в середині зварювальної камери. За допомогою цих відеокамер сам пристрій позиціонує оптичне волокно, а оператор візуально контролює процес. Одна з камер не видавала зображення. Тож розбираємо пристрій.
Звільнили його від корпуса.
До речі, ось тут видно одну із камер. Якраз із неї зображення не виводиться. Вона між двома синіми накладками, трохи нижче:
Загалом апарат виглядає отак:
Тут вже знятий корпус та захисний кожух, який закриває камеру зварювання.
Після майже повного розбирання ми виявили, що шлейфи обидвох камер були окислені:
Це лише частинка того, що було насправді. Але і такого може бути достатньо, щоб контакт став ненадійним. Вирішення в даній ситуації нескладне - добре почистити контакти на самому шлейфі, в обох роз'ємах, куди шлейф вставляється. Також для закріплення результату я наношу герметик на конектор зі шлейфом після під'єднання. Так ймовірність повторної поломки зводиться до мінімуму.
Ми протестували апарат після ремонту. Здається, він почав працювати ще краще ніж раніше! Ось як виглядає зварене волокно:
А так виглядає автоматичний процес зварювання:
До речі, процес зварювання оптоволокна досить цікавий і копіткий. Не можна просто ножицями його обрізати і вставити в такий апарат. Це насправді дуже точні та делікатні процеси. Волокно потрібно правильно зачистити. Також є спеціальні "сколювачі" для того, щоб волокно було обрізане під належним кутом. А сам "зріз" був максимально чистим і точним. Якщо цієї умови не буде дотримано - сигнал Інтернету буде дуже поганим. Тому сам зварювальний апарат повідомляє про помилку і навіть не пробує варити волокно з дефектним зрізом. Далі наведу відео з невдалою спробою:
В цьому випадку в мене вийшов скол лівого волокна дефектним. Апарат, завдяки відремонтованим камерам це виявив, повідомив про помилку і не захотів варити. Отака цікава і важлива для кожного з нас техніка! А ви точно знаєте куди нести ваш зварювальний апарат для оптичного волокна, якщо раптом він занедужав.