Sony UP-895MD Ремонт відеопринтера УЗД апарата

Така поломка може статися з різними пристроями, з блоками живлення різних пристроїв. Дуже показовий приклад того як час впливає на техніку. Навіть на дуже надійну техніку, яка повинна працювати 24/7.

Відеопринтер Sony UP-895MD — це монохромний термопринтер, який часто використовують у медичній сфері, зокрема для виводу зображень з ультразвукових систем. Він друкує на спеціальному термопапері, підключається через аналоговий відеосигнал. Хоч це досить надійний пристрій, він час від часу потребує обслуговування.

Принтер прийшов до нас із проблемою "не вмикається". Так і було, він дійсно не вмикався. Не було жодної реакції на тикання кнопки включення. Відразу захотілося глянути на блок живлення, адже саме він відповідає за "харчування" всіх інших блоків.

Міцний, збитий, хороший блок живлення, який вже працює багато років та допомагає людям, працюючи в медичній сфері. На перший погляд все ціле. Конденсатори не надулись і не потекли. Запобіжники, транзистори, діоди та діодні мости в нормі. Що ж, на жаль, не той випадок :) Доведеться розбирати конструкцію. Відкручуємо материнську плату з її підмодулями.

Знизу вона виглядає так (вже відпаяв один субмодуль):

Так виглядає плата разом із випаяним модулем:

Зауважуємо, що в тому місці, де нагрівання елементів вище, є певна деградація припою. Контакт виводу елемента з провідною доріжкою плати є пошкодженим та ненадійним. Наприклад, це видно на наступному фото:

Часто кажуть, що електроніка - це наука про контакти. Це якраз один із тих випадків, що на 100% підтверджують цю думку. На наступних кадрах видно контакти, які досить сильно пошкоджені часом і тепловим навантаженням.


Очевидно, що ці всі місця треба пропаяти. Але ж нема сенсу гратися в лотерею і залишити частину точок непропаяними. Приймаю рішення обов'язково пропаяти абсолютно кожен контакт на платі підмодуля. Мені подобається буквально блискучий результат!

Хтось зауважить, що деякі місця пайки виглядають огидно. Я сам здивувався при перегляді фото. Але насправді це лише тіні. Кожен контакт був дійсно ретельно пропаяний та почищений.

Цей модуль займається генерацією високочастотних імпульсів, які трансформатор перетворює у потрібні напруги. Тепер є ймовірність, що все запрацює. Складаємо блок живлення і перевіряємо результат:

Добре що напруги на конекторі підписані. Так ми без проблем перевіряємо вихід блока живлення. Тут присутні всі три напруги: 22В, 15В та 5В.


Тож на диному етапі ремонт вважаємо завершеним. Складаємо принтер і видруковуємо тестову сторінку.

До речі, може комусь знадобиться. На цьому принтері тестова сторінка друкується так: Вимикаємо живлення. Затискаємо разом кнопки "copy" та "print". Вмикаємо живлення. Чекаємо подвійного звукового сигналу, після чого відпускаємо кнопки і одноразово натискаємо "print". Відразу має початися друк тестової сторінки.

Якщо ви не маєте бажання, часу чи навичок для ремонті подібної техніки - сміливо звертайтеся до нас. Ми обов'язково допоможемо!