пн-пт: 10:00-19:00

сб: 10:00-14:00

м. Львів,

вул. Виговського, 53

GEM Premier 3500 Аналізатор показників критичних станів

Складний прилад, простий ремонт. Лікуємо техніку, яка допоможе рятувати життя та здоров'я людей.

Вітаю, друзі. У цій статті хочу поділитися з вами деякими кадрами із ремонту цікавого медичного приладу. Для мене особливою була сфера його використання. А це операційна, відділеня реанімації та інтенсивної терапії. Нинішній пацієнт - портативний аналізатор газів крові, електролітів та метаболітів, вироблений компанією Instrumentation Laboratory (тепер Werfen). Оскільки прилад потрібний і важливий, беремо його поза чергою. Добре, що інша техніка, наприклад, ноутбуки чи роботи-пилососи, не залишаються без уваги - у нас усі інженери висококваліфіковані спеціалісти, які можуть допомогти чи підстрахувати свого колегу😉

Як сказано в заголовку, ремонт насправді не складний, тому й особливих фото чи якихось технік показати не зможу. Але поділюся деякими світлинами, бо ж не міг не сфоткати щось новеньке в нашій майстерні!

Отож розглядаємо пристрій та намагаємось його розібрати. До речі, здається я не вказав поломку. Він не вмикається. Тобто зовсім не реагує на підключення до живлення.

Заглядаємо в різні шпарини. Бачимо страшні знаки, закриваємо дверцята і рухаємося далі 🫠


Приємно, що в такому апараті практично немає пилу. Отже він використовується в чистих приміщеннях. В них добре прибирають. З одного боку нам комфортно ремонтувати такий девайс, з іншого - плюс до репутації лікувального закладу.

Оскільки пристрій не реагує на подачу живлення, спочатку дістаємося до блока живлення. Перевіримо чи з ним все добре.

На щастя, доволі швидко знаходимо винуватців - варистори, яких буквально розірвало. Вікіпедія дає таке визначення для цього елемента: "Варистор (англ. vari(able) (resi)stor - змінний резистор) - напівпровідниковий резистор, провідність якого нелінійно залежить від прикладеної електричної напруги; іншими словами, який має нелінійну симетричну вольт-амперну характеристику".

Випаюємо поганців, "продзвонюємо" інші елементи блока живлення. Начебто все в нормі. Знаходимо аналогічні елементи та запаюємо на плату блока живлення. Здається нам сьогодні пощастило, бо часто такі поломки тягнуть за собою ще інші проблеми. До речі, ви знали, що дуже рідко спалений запобіжник - це проблема суто запобіжника? Так, хтось подумає, що фраза "запобіжник горить останнім" - це якась метафора. Але насправді це принцип його роботи. Завдання запобіжника - врятувати людину, а не конкретний пристрій. Як це працює? Максимально просто. Коли горить запобіжник? Тоді, коли струм, який йде через нього, перевищує його норму. Це можливо в ситуації, коли в електричному колі з'являється якась аномалія. Наприклад, щось згоріло. Тоді утворюється коротке замикання і в колі починає текти аномально великий струм. Запобіжник згоряє і плата за рахунок цього не повинна горіти полум'ям різних кольорів 🌈

Але дійсно бувають ситуації коли міняєш запобіжник і все працює! Це справді трапляється 😊 Виглядає так, що за рахунок запасу міцності певних елементів, вони переживають якусь моментну аномалію, яка викликає протікання великого струму. Запобіжник згорає, але пристрій загалом зберігає працездатність.

Загалом це дещо схоже до нашого випадку. Варистори виконали свою роботу. Вони мали б захистити від перепаду напруги. Вони це зробили ціною власного життя. Напевно перепад був досить сильним, бо зазвичай варистори в схемі не повинні горіти, на відміну від запобіжників.

Замінюємо спалені елементи, перевіряємо блок живлення, підключаємо всі модулі та вмикаємо весь пристрій. Приємно бачити що система запустилася, все працює. Ще один звичайний робочий день, проведений із задоволенням, з користю та з відчуттям виконаного обов'язку. Плюсик до нашого досвіду і важливий апарат відправляється назад в лікарню.