Про ремонт телевізорів

Наша майстерня телевізорів не ремонтує, немає спеціалістів, бажання, часу, деталей, та й планшетів та ноутбуків вистачає. Але деколи неможливо відмовити гарній дівчині чи занудному чоловікові з словами: “ну подивіться, нічого там складного немає” ))))

Ось Вам два випадки коли телемайстер півшов б іншим шляхом вирішення проблеми. Але у нас получилось так:

І так телевізор Samsung LE32C450

Пристрій принесла гарна молода жіночка. Сказала, що він був вже в якісь майстерні декілька раз і після ремонту попрацював не довго і знов зламався.

Хворобою телевізора було те, що звук є, а зображення немає і тільки час від часу зявляється не на довгий період часу, деколи екран просто блимав.

Розібравши телевізор вияснили, що є проблема з підсвіткою матриці. Телевізор фактично працює і зображення є, от тільки не вмикаються лампи які підсвічують матрицю і тому зображення не видно. В даному телевізорі підсвітка матриці зроблена на люмінісцентних лампах.

По віку телевізора зробили висновок, що мабуть це не лампи вийшли з ладу. Для діагностики підставили свої лампи, що правда вони були від звичайного монітора 19″ дюймів, але і вони не запалювалися.

Наступним кроком була перевірка інвертора який ці лампи запалює. Спершу перевірили його напругу живлення та керуючі сигнали. Там було все гаразд. Після цього перевірили основні вузли інвертора (польові транзистори та високовольтні трансформатори які за звичай  виходять з ладу).  Польовики виявились цілими, підозра лягла таки на високовольтні трансформатори. Скоріше за все в якомусь із них була пробита вторинна обмотка.

Після ось такої діагностики ми прийняли рішення, що самим оптимальним та швидким рішенням буде заміна цілого інвертора. У нас такого звичайно не знайшлось, так як телевізори ремонтуємо рідко. Тому, ми звернулись до наших колег в майстерню по ремонту телевізорів. В них знайшли подібний інвертор та пристосували його до даного телевізора.

Ось як це було:


Наступний телевізор теж Samsung, але поломка у нього цікавіша 🙂

І так Samsung LE19C450E1W

Його принесли із скаргою на те, що у нього немає звуку.

Після проведеної діагностики в ньому виявили поломку –  вийшов з ладу НЧ підсилювач звуку. Як виявилось – це  маленька мікросхема якої ніде не дістати. Хіба, що замовляти з Китаю, але мінімальна партія яку можуть сюди вислати – це 10 шт. Бюджет даного ремонту це не позволяв.

Але ми вийшли з положення 🙂

В ході діагностики було виявлено, що звук присутній на лінійному виході(виході на навушники).  Не довго думаючи, знайшли в інтернеті схемку простого НЧ підсилювача побудованого на  мікросхемі TDA2003. Мікросхема доступна в продажі в будь-якому радіомагазині за ціною приблизно 15 грн. Зібрали його на макетній платі і інтегрували у телевізор. Телевізор, що правда після ремонту став із моно звуком, але з людиною це було узгоджено, та і для телевізора який стоїть на кухні більшого і не треба.

Ось фото :

Відео:

One comment on “Про ремонт телевізорів

Залишити відповідь