Dell Inspiron 1000 ремонт системи охолодження

   Ноутбук, по словам клієнта, дуже сильно грівся і потребував чистки від пилу. І, дійсно, включивши ноутбук, температура процесора становила 80 градусів і збільшувалася. Ми почистили ноутбук від пилу і замінили термопасту, але ноутбук далі продовжував шалено грітись. В чому ж справа ?

   Як виявилося, причиною була несправна система охолодження ноутбука, у якої вийшла з ладу теплова трубка, і через це тепло не передавалось по радіатору в ту частину, де на нього дує кулер. Як видно з малюнку, радіатор складається з двох частин, які сполучаються між собою цею самої тепловою трубкою. Сталося так, що радіатор залишився без обдуву кулером, і тому сильно нагрівався.

    Що таке теплова трубка ? Телпова труба – це герметично (що дуже важливо) запаяна трубка. Усередині теплоносій, кілька відсотків від усього обсягу труби, – найчастіше вода, ну або всі низькокиплячі рідини (спирти, ефір, аміак, і т. д.). Трубка ця знаходиться під вакуумом. Тому теплоносій дуже добре кипить, а при кипінні і конденсації тепловідвід найкращий. Пари виходять в результаті кипіння миттєво, переміщуються до холодного краю трубки,де і конденсуються. Конденсат, під дією сили тяжіння і капілярних сил, стікає до зони кипіння і там цикл повторюється. Ці трубки широко використовуються в сучасних комп’ютерних системах, для охолодження ЦПУ, чіпсетів і т. д.

    В наявності такого радіатора у нас не було. Вирішили попробувати замінити саму теплову трубку з іншого, схожого радіатора, тому що клієнт не погодився чекати два тижня на новий радіатор. Теплова трубка, до самого радіатора, припаяна звичайним припоєм. За допомогою паяльної станції, ми успішно пересадили нову трубку на радіатор. Після ремонту системи охолодження, температура процесора не піднімалась більше 60 градусів по Цельсію.

Ось фото :

Відпаяли стару теплову трубку від радіатора

Відпаяли стару теплову трубку від радіатора

Донор, з якого відпаяли робочу трубку

Донор, з якого відпаяли робочу трубку

відпаяні трубка і радіатор

відпаяні трубка і радіатор

Радіатор після заміни трубки

Радіатор після заміни трубки

Dell Inspirion 1000

Час виконання – один робочий день.

 

 

Залишити відповідь